V Praze už je 13 EV ready pouličních lamp, v příštím roce jich přibude 350

V rámci společného projektu obnovy pražského veřejného osvětlení a kabelů distribuční sítě společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) a dodavatele elektřiny letos vzniklo v 13 EV ready lamp. Na nich bude instalováno nabíjecí zařízení pro elektromobily přímo na stožárů veřejného osvětlení.

Podle radního hl. m. Prahy Jana Chabra projekt, který zahrnuje třináct EV ready lamp, vznikl poměrně rychle v podstatě za půl roku. Podle jeho slov by za 6 let mělo v Praze vzniknout tři až šest tisíc podobných nabíjecích míst.

Náklady ve výši zhruba 800 milionů obsahují kromě modernizace veřejného osvětlení, výměny kabelové sítě i výdaje na pořízení nabíječek či obnovy komunikace. Nové lampy veřejného osvětlení budou mít místo sodíkových svítidel moderní ledková, což povede také k nižší spotřebě a možnosti snížit intenzitu ostvětlení v závislosti na vnějších podmínkách. V roce 2021 by mělo v Praze vzniknout dalších až 350 lamp veřejného osvětlení připravených na osázení nabíječkami. Budeme postupovat v dalších letech tak, abychom naplnili celkový plán. Vycházíme z počtu předpokládaných elektromobilů dle Národního akčního plánu a dané lokality, kde má smysl nabíjecí stanici umístit. Pro příští rok se připravuje osm dalších lokalit. Jde o Lhotku, Veleslavín, Černý Most, Háje, Kamýk, Velkou Ohradu, Chodovec a Kobylisy.

Comments are closed.