Světová premiéra nového vozu Volkswagen ID.3 na IAA ve Frankfurtu

Největší automobilka v Evropě Volkswagen vstoupila do doby elektrické. V předvečer prvního tiskového dne Mezinárodního autosalonu IAA ve Frankfurtu představila první elektromobil z nové řady ID, od kterého si slibuje, že bude stejným zlomovým modelem, jako kdysi modely Brouk či Golf.

Společnost zároveň představila podobu nového loga, oproti stávajícímu je dvourozměrné a má tenčí linie, modernější plochý vzhled se omezil pouze na základní prvky, což má pomoci hlavně při využívání na digitálních platformách. Změna loga je součástí velké rebrandingové kampaně, která bude probíhat až do roku 2020.

Nový model ID.3 měří na délku 4,261 metru a zavazadlový prostor má 385 litrů.  „Je to auto na každodenní použití. I když jde o vůz patřící rozměry do kategorie malých, má velký prostor uvnitř a velmi dobrý dojezd,“ říká Silke Bagschiková, která která vede prodej nové řady ID.

Vyrábět se bude ve třech verzích podle kapacity baterie, cena bude začínat na 30 tisících euro, což je zhruba 750 tisíc korun. Nejvyšší výdrž bude mít model s baterií o kapacitě 77 kWh, na jedno nabití dojede až 550 kilometrů. Baterie jsou v elektromobilu umístěny z důvodu lepších jízdních vlastností v podvozku. Nové elektromobily se budou vyrábět v saském Cvikově, kde Volkswagen svůj výrobní závod zaměřil čistě na elektromobilitu. Baterie se budou vyrábět v Mladé Boleslavi.

Comments are closed.